Menadżerowie

Menadżer
Stan Bowman – stanowisko menadżera drużyny sprawuje od 14 lipca 2009 roku, kiedy zastąpił Dale Tallona. Bowman jest dziewiątym menadżerem w historii Chicago Blackhawks. Przed objęciem obecnej posady, Stan Bowman od 2000 roku, przez cztery lata pełnił funkcję Specjalnego Asystenta Menadżera. Następnie awansował na stanowisko Dyrektora Operacyjnego. Tę funkcję sprawował przez kolejne dwa lata. W sezonach 2007-09 był asystentem Tallona.

Stan Bowman na swoim koncie ma trzy Puchary Stanleya po które sięgał razem z Blackhawks, w 2010, 2013 oraz 2015 roku. Był pierwszym GM, który wygrał trzy Puchary Stanlaya w erze salary cap. W 2010 roku, kiedy Puchar Stanleya wrócił do Wietrznego Miasta, Bowman stał się najmłodszym menadżerem w National Hockey League, który poprowadził drużynę do mistrzostwa.

<br/><a href="http://oi58.tinypic.com/2qtwqza.jpg" target="_blank">View Raw Image</a>

Asystent menadżera

Norm Maciver – rolę asystenta Stana Bowmana pełni od sezonu 2012/13, kiedy zastąpił Marc Bergevina – obecnego menadżera Montreal Canadiens. Wcześniej od 2008 roku, przez cztery lata sprawował funkcję Dir. of Player Development – 3 sezony oraz Dir. of Player Personnel – jeden sezon.

Jako zawodnik, Maciver rozegrał 500 spotkań w NHL, gdzie strzelił 55 bramek oraz zanotował 230 asyst w sezonie zasadniczym. Był m.in. zawodnikiem New York Rangers, Edmonton Oilers oraz Ottawy Senators. W barwach reprezentacji Kanady rozegrał 8 spotkań. Po zakończeniu hokejowej kariery w latach 2003-06 był asystentem trenera w Boston Bruins.