Glenn Hall

1963 Topps Glenn Hall.jpg

Data urodzenia: 3 październik 1931, Humboldt, SK, CAN
Pozycja: Bramkarz
Kluby: Chicago Black Hawks, Detroit Red Wings, St. Louis Blues
Mecze w NHL: 906
GA: 2230
SO: 84
GAA: 2.49
Numer: 1


Glenn Hall, były Kanadyjski hokeista występujący na pozycji bramkarza. Podczas swojej kariery Hall występował w kilku klubach m.in. w Chicago Black Hawks, gdzie spędził najwięcej, bo aż 10 sezonów. W dniu 20 listopada 1988 roku numer, z którym występował Glenn Hall został zastrzeżony przez organizację z Wietrznego Miasta. W 1961 roku był członkiem drużyny, która zdobyła Puchar Stanleya.

Popularny Mr. Goalie przygodę z National Hockey League rozpoczynał w drużynie Detroit Red Wings, gdzie spędził łącznie cztery sezony. Po zakończeniu drugiego pełnego sezonu w barwach Czerwonych Skrzydeł, Glenn Hall został oddany w wymianie do Chicago Black Hawks. Po przenosinach do Chicago, Glenn Hall kontynuował imponującą serię rozegranych spotkań z rzędu – Hall rozegrał każdy mecz sezonu zasadniczego oraz każdy mecz playoffs od początku sezonu 1955/56 aż do 8 listopada 1962 roku, kiedy to podczas spotkania z Boston Bruins musiał opuścić lodowisko z powody kontuzji kręgosłupa. Glenn Hall legitymuje się serią 502 kolejnych pełnych spotkań. Podczas tej serii bramkarz nigdy nie zakładał maski ochronnej.

Hall ma na swoim koncie nagrody dla najlepszego bramkarza, a więc popularną Vezina Trophy, którą zdobywał w sezonach 1963, 1967 oraz 1939. Inne trofea, które trafiły w jego ręce to Conn Smythe Trophy w 1968 roku. W połowie lat siedemdziesiątych został dołączony do członków Hockey Hall of Fame.