Kompromitacja

0

Hokeiści Chicago Blackhawks przegrywają kolejne starcie na własnym lodzie. Tym razem podopiecznych Joela Quenneville’a skompromitowała ekipa z Nowego Jorku. Islanders triumfowali aż 7:3.

Hawks grali wczoraj coś tylko nieco przypominającego hokej, więc nic dziwnego, że skończyło się to właśnie tak fatalnie. Nieważne na co zwalimy tą porażkę – słabą dyspozycję bramkarzy, głupie błędy w obronie, kontuzje, czy nawet ten tydzień przerwy – miejmy wszyscy z tyłu głowy, że ekipa z Wietrznego Miasta ponownie straciła niezwykle ważne punkty i szansa na awans do play-offów zdaje się powoli oddalać.

Na lód z szatni gospodarzy wyjechało wczoraj w nocy tak naprawdę tylko dwóch zawodników – Patrick Kane Erik Gustafsson. Amerykański skrzydłowy odnotował w tym meczu dwa trafienia i asystę, dzięki czemu dobił do kolejnego kamienia milowego – 800 zdobytych punktów. Po przeciwnej stronie skali znajduje się 25-letni Szwed, dla którego wczorajsza bramka była pierwszą w karierze.

Hokeiści z Nowego Jorku wypunktowali rywali bardzo szybko. Na tyle, że w drugiej tercji przy 3:1 w United Center aż padło oświetlenie.

Golkiperów Blackhawks pokonało wczoraj aż sześciu różnych graczy Isles. Szczególnie rosłą zdobyczą punktową tego wieczoru mógł pochwalić się Ryan Pulock. Defensor, który na półmetku sezonu miał na koncie zaledwie dziewięć oczek, dołożył aż pięć punktów.

To pierwsza wygrana Islanders w Illinois od dziewięciu lat. Z całą pewnością podopieczni Coacha Q będą chcieli o tej kompromitacji, jak najszybciej zapomnieć. My także.

Chicago Blackhawks – New York Islanders 3:7 (1:3, 1:1, 1:3)
Kane (2′, 45′), Gustafsson (39′) – Beauvillier (5′ – PPG, 22′ – PPG), Eberle (11′), Pulock (20′), Nelson (42′), Lee (48′), Tavares (51′)
Minuty kar: 23-17| Strzały na bramkę: 39-46 | Widzów: 21,882