Przed meczem z Capitals

0

Jastrzębie wracają do swojej hali, United Center. Być może w pojedynku z Washington Capitals uda przełamać się serię ośmiu meczów z rzędu bez zwycięstwa.

W Chicago na zwycięstwo swoich hokeistów czekają aż od dwóch i pół tygodnia. 31 stycznia ostatni raz udało się graczom Coacha Q zwyciężyć ligowy mecz. Był to pojedynek stoczony na wyjeździe z Nashville Predators wygrany 1:2. Od tego momentu, od meczy m.in. z Vancouver Canucks, Dallas Stars czy Minnesotą Wild obserwujemy jedynie porażki naszych ulubieńców.

Mecz ze Stołecznymi z Waszyngtonu może być okazją do przełamania tej passy. Dlaczego nie? Być może prospect Alex DeBrincat sam lub duecie np. z Patrickiem Kanem wykażą się dobrą grą i swoimi strzelonymi bramkami sprowadzą to pierwsze zwycięstwo Indianina w lutym.

Ze strony rywali na pewno trzeba będzie zwrócić uwagę na kapitana tej organizacji, Alexa Ovechkina. NHL stety lub niestety nie puściła swoich zawodników na turniej olimpijski do Korei Południowej, więc popularny Ovi nie może wspomóc w walce o złoty medal swoich kolegów z reprezentacji Rosji i zamiast tego ma okazję sportowo wyżyć się na taflach Ameryki i Kanady. W ostatnich kilku meczach swojej drużyny prowadzonej przez Barry’ego Trotza 33-letni Rosjanin zapunktował kilkukrotnie, co pozwoliło mu ustalić swój obecny dorobek w klasyfikacji kanadyjskiej na liczbie 65 punktów, w tym 34 bramek, co jest na chwilę obecną najlepszym wynikiem w NHL.

Pomimo gorszej dyspozycji naszych ulubieńców z Madhouse on Madison nie odmawiamy im w żadnym wypadku szans w pojedynku z mocniejszym, jak wskazuje na to ligowa tabela, rywalem. Wszystko rozstrzygnie się dzisiejszej nocy.

Mecz rozpocznie się o godzinie 2:30 czasu polskiego. Transmisja będzie dostępna na platformie NHL.tv.

Komentarze

komentarzy

Share.

About Author

Urodzony w tym samym roku, co Ryan Hartman. Z racji nazwiska, jakie posiada, preferuje nocny tryb życia, co od końcówki sezonu 2013/14 sprzyja zarywaniu nocy na NHL, choć pchaniem gumowego krążka po lodzie interesował się już wcześniej. Oprócz hokeja uznaje jedynie piłkę nożną na poziomie Ligi Mistrzów, ale też A-klasy.

Comments are closed.